Најмасовно гостување на „БББ“ во историјата: Повеќе од 5.000 навивачи се веќе во Милано, италијанските „карабинери“ на готовс (ФОТО)(ВИДЕО)

Фудбалерите на Динамо Загреб денеска и гостуваат на Аталанта во Милано, во петото коло од групата фаза од Лигата на шампионите. Овој меч може да биде клучен околу тоа дали „модрите“ ќе се пласираат во следната фаза од најпрестижното фудбалско натпреварување.

Хрватските медиуми пишуваат дека ова ќе биде едно од најмасовните гостувања во историјата за „Бед Блу Бојс“. Динамо веќе продаде 4.000 влезеници, додека на стадионот се очекуваат многу повеќе навивачи на хрватскиот шампион.

View this post on Instagram

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!

A post shared by BAD BLUE BOYS (@maksimirski_sjever) on

Поради тоа италијанските „карабинери“ искочија во голем број, а навивачите кои нема да имаат влезници, нема да им биде дозволен влез на „Сан сиро“.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .