Најдобриот потег во историјата на снукерот (ВИДЕО)

Луис Хиткот го изведе можеби најдобриот потег во историјата на снукерот. Тој во дуелот против Рајан Дај мајсторски прецизно се справи со ситуацијата во која се најде, воодушевувајќи ги љубителите на овој спорт…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .