Најдобриот играч на Феникс позитивен на корона – вирус

Најдобриот играч на Феникс Санс и еден од најдобрите стрелци во НБА лигата, Девин Букер е позитивен на корона – вирус, пренесуваат медиумите од САД.

Букер ќе го пропушти тренинг – кампот на Санси, а во моментов се чувствува добро и нема посериозни симптоми и се наоѓа во безбедносниот протокол на НБА.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.