Наумче Мојсовски нов директор на АМС

Владата на Република Македонија донесе одлука за прв човек на Агенцијата за Млади и Спорт да го назначи поранешниот македонски ракометен репрезентативец Наумче Мојсовски.

Бившиот ракометар на Вардар и Металург доаѓа на местото на Дарко Каевски кој во следните четири години ќе биде пратеник во Собранието на Република Македонија.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .