Насмеан „до уши“: Фотографија од Меси по дознавањето за оставката на Бартомеу – хит на социјалните мрежи! (ФОТО)

Навивачите на Барселона конечно дочекаа оставка од долго време оспоруваниот претседател на Барселона, Жозеп Марија Бартомеу, а оставката со воодушевување ја прими и капитенот на тимот Лионел Меси.

На социјалните мрежи се појави фотографија од Аргентинецот по дознавањето дека Бартомеу си поднел оставка. Меси едноставно не можеше да ја сокрие насмевката од своето лице…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .