Напаѓачот на Шефилд јунајтед се тепаше со деца на улица! (ВИДЕО)

Напаѓачот на Шефилд јунајтед, Оли Мекбурни направи огромен скандал на Островот, откако излезе снимка како се тепа со деца на улица, кои го снимаа со телефон.

24 – годишниот Шкотланѓанец во моментов е надвор од тимот поради повреда и нема да игра до крајот на сезоната.

Мекбурни налетал на деца на улица кои се обиделе да го снимат со телефон, а овој нивен потег не го прифатил најдобро па ги нападнал децата и го скршил телефонот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .