Надал со скок во базен ја прослави титулата во Барселона (ВИДЕО)

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, традиционално со скок во базен ја прослави титулата на АТП турнирот во Барселона.

Надал во финалето беше подобар од Стефан Циципас со 2-1, и тоа откако спаси една меч – топка на Гркот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .