Надал со скок во базен ја прослави титулата во Барселона (ВИДЕО)

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, традиционално со скок во базен ја прослави титулата на АТП турнирот во Барселона.

Надал во финалето беше подобар од Стефан Циципас со 2-1, и тоа откако спаси една меч – топка на Гркот.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.