Надал: Десетта титула, не можам да си замислам

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал не го криеше задоволството по освојувањето на Мастерсот во Рим. Рафа во финалето го совлада најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковќ и стигна до 10. пехар на турнирот во вечниот град.

„Имав среќа, поготово против Шаповалов, но и јас одиграв добар турнир. Играв се подобро како што одминуваа деновите и имав многу позитивни луѓе околу мене, па затоа сум многу среќен поради се. Десетта титула, невозможно е да замислам, не можам доволно да му се заблагодарам на својот тим на се што направиле за мене. Фантастично“, среќен беше Шпанецот.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.