Навивачите на клубот на Столе Димитриевски го „дезинфицираа“ стадионот од политичари (ВИДЕО)

Неверојатна сцена ни пристигнува од Шпанија, каде што навивачите на Рајо Ваљекано каде што игра стандарниот голман на македонската репрезентација Столе Димитриевски се во центарот на вниманието.

Навивачите по натпреварот помеѓу Рајо и Албасете одиграна во понеделникот, се одлучија да го „исчистат“ стадионот од политичари. Имено, ултрасите на Рајо се познати како „левичари“, а нивниот сопственик Раул Мартин Прес реши мечот да го гледа со членови на тамошната „десница“.

Токму затоа навивачите реагираа и по натпреварот се појавија во одела за дезинфикации, по што го „дезинфицираа“ стадионот од политичарите, а овој нивен потег ги однесе во центарот на вниманието на шпанската јавност.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .