Му беше помошник на Пирло во Јуве, сега е тренер на калчолигаш: Тудор го превзеде клубот од Серија А!

Италијанскиот калчолигаш Верона после само три кола се одлучи да го отпушти досегашниот тренер, Еузебио Ди Франческо, а веќе и го промовираа новиот тренер во името на поранешниот хрватски репрезентативец Игор Тудор.

Последната работа Тудор ја вршеше минатата сезона во Јувентус, каде што му беше помошник на Андреа Пирло. Претходно го водеше Хајдук, Удинезе, Галатасарај, ПАОК и Карабукспор, додека договорот со Верона му важи до крајот на сезоната.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .