Мурињо пристигна на „Олд трафорд“ за прв пат откако доби отказ од Јунајтед (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед денеска на „Олд трафорд“ го пречекува Тотнем во мечот од 15. коло од Премиерлигата. Овој натпревар ќе биде во центарот на вниманието затоа што Жозе Мурињо ќе се врати на „Театарот на соништата “за прв пат откако доби отказ од овој клуб.

Експедицијата на лондонскиот клуб пристигна во Манчестер, а во центарот на вниманието беше токму Мурињо кој срдечно се поздрави сите членови на Јунајтед со кои се сретна.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .