Мурињо нервозен поради играта: Цело време го играат тоа сра*е

Новиот тренер на Рома, познатиот Жозе Мурињо по се изгледа не е толкав љубител на познатата онлајн игра „Fortnite“. „Специјалниот“ за клупската телевизија на „римската волчица“ откри дека фудбалерите по цела ноќ ја играат оваа игра.

„Таа игра ми е ноќна мора. Фудбалерите остануваат по цела ноќ будни да го играат тоа сра*е без оглед на фактот што имаат натпревар следниот ден“, лут беше Моу.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.