Мрме го објави списокот за ЕВРО 2020

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски денеска го соопшти списокот на патници за претстојното Европско првенство во фудбал, на кое за прв пат во својата историја ќе настапи и Македонија.

СПИСОКОТ НА ПОВИКАНИ ФУДБАЛЕРИ ЗА ЕВРО 2020:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.