Мората го „нокаутираше“ Динамо во Киев! (ВИДЕО)

Вечерва со мечевите Динамо Киев – Јувентус и Зенит – Клуб Бриж започна најквалитетното европско фудбалско натпреварување Лигата на шампионите.

Италијанскиот првак на крилјата на Алваро Мората стигна до победата на гостувањето во Киев (0-2). Шпанскиот напаѓач постигна два погодоци против украинскиот великан кој одигра одличен натпревар.

Во мечот одигран во Сенкт Петерсбург, Зенит загуби од белгискиот претставник Клуб од Бриж (1-2). Емануел Денис и го донесе Бриж во водство, но Русите измранија со автоголот на Етан Хорват. Чарлс де Кетелаере беше хројот на гостите со постигнатиот гол во 94. минута за голема победа.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .