Мората ги замолкна критичарите – Шпанија израмнува! (ВИДЕО)

Под огромен притисок се наоѓа Алваро Мората поради настапите во дресот на Шпанија. Сепак, напаѓачот на Јувентус на одличен начин вечерва ги замолкна критичарите откако израмни на 1-1 во полуфиналето на ЕВРО 2020 против селекцијата на Италија и го однесе мечот во продолженијата…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .