Модриќ го провоцираше Пике: „Го чекаш судијата, за да се жалиш?“

Како и секое „El Clasico“ и овој пат имаше жестоки дуели на теренот, жолти и црвени картони, но тоа што ќе биде запаметено од дербито ќе биде победата на Реал Мадрид.

И по завршувањето на дербито имаше „р’чки“ и тоа помеѓу легендите на двата клуба, Лука Модриќ и Жерард Пике. Имено, по завршувањето на натпреварот кога двајцата се поздравуваа, Хрватот го запраша дефанзивецот:

„Го чекаш судијата за да се жалиш, а?“

Пике му врати: „Па, четири минути…“

Модриќ одговори: „Колку повеќе минути сакаш?“

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.