Мијатовиќ: На ЕП ке навивам за Македонија!

Легендарниот фудбалер, Предраг Мијатовиќ ќе биде еден од фановите на македонската фудбалска репрезентација на ЕУРО 2020. Тој во интервју за српски „блиц.рс“ најави дека ќе навива за Македонија, но и за Хрватска. На „коцкестите“ им посакува да го повторат успехот од Мудијалот кога беа вицепрваци.

„Не би рекол дека ќе бидам нечиј навивач, но би сакал Хрватска да го повтори успехот од Светското првенство на кое беше вицепрвак. Секако со сето срце ќе бидам за Македонија, чиј селектор Ангеловски, кој е мој пријател. Многу ми е драго што со својата екипа дојде до историски успех“, изјави Мијатовиќ.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .