Мијатовиќ: Зидан се погрешно направи

Поранешниот фудбалер и спортски директор на Реал од Мадрид, Предраг Мијатовиќ смета дека Зинедин Зидан е главниот виновник за елиминацијата на „кралевите“ во полуфиналето од Лигата на шампионите.

„Челси беше супериорен во секој поглед. Интезитетот, ритамот, креирањето шанси… Го сакаме Зидан, многу направи за клубот, меѓутоа во реваншот во Лондон се погрешно направи“, изјави Мијатовиќ.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .