Миха кандидат за тренер на Кристал палас

Тренерот на Болоња, легендарниот Синиша Михајловиќ наскоро би можел да го промени клубот и дас е пресели во Англија, пренесуваат италијанските медиуми.

Српскиот тренер е кандидат за тренер на Кристал палас, а лондонскиот клуб ова лето, кога ќе заврши сезоната планира да се раздели со Хоџсон.

Освен Миха, кандидат за тренерската позиција на Палас е уште една фудбалска легенда, Патрик Виеира.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.