Миха кандидат за нов тренер на Јувентус

Легендарниот Синиша Михајловиќ е еден од кандидатите за нов тренер на Јувентус, пренесуваат италијанскит медиуми.

Популарниот Миха во моментов е тренер на Болоња, која игра стабилно под негово водство. Од друга страна „старата дама“ најверојатно ќе се раздели со Андреа Пирло поради очајните резултати сезонава.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .