Митревски ја имаше одбраната на кариерата! (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски ја запиша можеби најдобрата одбрана во кариерата. Голманот на Порто на невиден начин со парада го одби ударот на Пиг Сегед и им го уништи двојниот цепелин…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .