Митревски е МВП на колото во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Европската ракометна федерација очекувано, за МВП на колото во ракометната Лига на шампионите го прогласи голманот на Порто, Никола Митревски.

Македонскиот репрезентативец во мечот против Пик Сегед можеби го одигра натпреварот на кариерата, а уште долго ќе се зборува за одбраната со која го упропасти двојниот цепелин на Унгарците…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .