Миранчук ја сруши Финска: Русија со прва победа на ЕВРО 2020! (ВИДЕО)

После убедливиот пораз во првото коло од Белгија, фудбалерите на Русија денеска ја забележаа првата победа на ЕВРО 2020. „Зборнајата“ на стадионот на Зенит ја совалда селекцијата на Финска минимално соголот на Миранчук во продолжението од првото полувреме.

Сега има три репрезентации со по три бода во групата „Б“, а освен Русија и Финска, толку бодови има и фаворитот Белгија која има натпревар помалку. „Ѓаволите“ утре ќе се судрат со последно пласираната Данска.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .