МЗТ поразен на домашен терен од вечниот ривал Работнички

Кошаркарите на Работнички во супер интересен натпревар, со тројка на Мирко Мулалиќ на 25 секунди до крајот денеска славеа на гостувањето во Аеродром кај МЗТ Скопје (74:75).

Двата состава одиграа изедначен меч, со многу пресврти, но на крајот пресуди тројката на Мулалиќ. Најефикасен на натпреварот беше Адем Мекиќ со 18 поени, а по 15 имаа Гравет и Крстевски. Кај победничкиот тим херојот Мирко Мулалиќ беше прв стрелец со 16 поени, колку што имаше и Филип Бундовиќ.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .