Меси ја напушти Каталонија: Аргентинецот се договори со ПСЖ, пристигнува во Париз! (ВИДЕО)

Лионел Меси ја прифати понудата на ПСЖ. Аргентинецот заедно со своето семејство беше пречекан од новинарите на аеродромот во Каталонија од каде што се упати накај Париз…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .