„Меси донесе одлука околу својата иднина“

На Лионел Меси му остана уште неколку месеци од договорот со Барселона, па затоа Аргентинецот во следниот период ќе мора да одлучи да сака да остане на „Камп ноу“, а според легендарниот голман на Каталонците, Андони Зубизарета, Меси веќе донел одлука.

„Меси заслужи да размисли и одлучи. Претседателот Лапорта ќе направи се што е во негова моќ да го задржи. Ако остане тоа ќе биде одлично, ако не тогаш ќе продолжиме да играме. Мислам дека Меси веќе ја донесе одлуката во својата глава“, изјави Зубизарета.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .