Меси бира помеѓу овие два броја во ПСЖ

Лионел Меси во следните неколку денови и официјално ќе стане нов фудбалер на ПСЖ. Аргентинецот после две декади се одлучи да ја напушти Каталонија и да се пресели во Париз.

Се уште не е познато која бројка на дресот ќе ја носи Меси, но според информациите еден од фаворитите е бројот 19, кој своевремено го носеше во Барса, а во игра бил и дресот со број 30.

Останува да видиме за која бројка ќе се одлучи еден од најдобрите фудбалери во историјата.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .