Медведев позитивен на корона – вирус

Вториот тенисер на планетата, Данил Медведев нема да игра на Мастерс турнирот во Монте Карло, откако беше потврдено дека е позитивен на корона – вирус.

Русинот беше слободен во првото коло, а во второто ќе го чекаше подобриот од мечот Филип Крајиновиќ и Николос Басилашвили.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.