Мбапе со една објава на Инста откри кој е најдобриот за него… (ФОТО)

Фудбалерот на ПСЖ и француски репрезентативец Килијан Мбапе на социјалните мрежи објави фотографија со Кристијано Роналдо од синоќешниот натпревар против Португалија (0-0).

Мбапе со објвата откри дека за него најдобар фудбалер во историјата е токму фудбалерот на Јувентус…

View this post on Instagram

Idol 👑🐐… @cristiano

A post shared by Kylian Mbappé (@k.mbappe) on

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .