Погледнете ја целата борба на Георгиевски против светскиот првак! (ВИДЕО)

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски денеска сабајле направи огромен успех откако успеа да го елиминира светскиот првак Рафаел Алба Кастилјо од Куба.

Георгиевски така се пласираше во четвтфиналето на Олимписките игри во Токио каде што ќе се бори со Сејду Гбане од Брегот на Слоновата Коска во 08:45 часот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .