Матијас де Лихт избран за најдобар млад фудбалер

Доделена првата награда во Париз. Копа трофејот, кој го добива најдобриот фудбалер во светот до 21. Година му припадна на дефанзивецот на Јувентус, Матијас де Лихт. Холанѓанецот минатата сезона блескаше во Ајакс, а позади себе ги остави Џејдон Санчо и Џоао Феликс.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .