Матеус тврди: Флик си оди од Баерн, ќе стане селектор на Германија

Се уште актуелниот европски превак Вардар, синоќа испадна од ПСЖ во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а по натпреварот, една од најголемите легенди во историјата на германскиот фудбал, Лотар Матеус откри неколку работи непознати за јавноста.

„Ханси Флик ќе си замине на крајот од сезоанта. Веќе има понуди од фудбалската федерација на Германија и тој ќе ја превземе репрезентаацијата, а Баерн како негова замена ќе го ангажира Џулијан Нагелсман“, порача Матеус.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .