Маскерано има нов клуб

Поранешниот фудбалер на Барселона, Хавиер Маскерано одлучи да се врати во родната Аргентина. Тој е нов член на Естудијантес кој денеска го претстави како ново засилување. Маскерано имаше понуда и од Интер Мајами, но одлучи да се врати дома.

35- годишниот фудбалер претходно играше во втората кинеска лига во тимот на Хебеи, за кој потпиша во јануари 2018. година. Интересно е тоа што тренер на Естудиантес е неговиот поранешен соиграч Габриел Милито. Маскерано за Барса одигра 334 настап, а за Агентина настапи 147 пати.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .