„Марсељезата“ ечеше во Минхен: Франција со победа во дербито против Германија! (ВИДЕО)

Светскиот првак Франција со победа „се пријави“ на ЕВРО 2020. „Триколорите“ стигнаа до големи три бода во дербито против Германија одиграно во Минхен (1-0), па така после првото коло во „групата на смртта“ го делат првото место со Португалија која претходно ја сруши Унгарија.

Момците на Дидиер Дешан заслужено стигнаа до победата, а имаа статива и два поништени погодоци. Единствениот погодок падна во 20. минута кога Матс Хумелс си постигна автогол.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.