Марадона ИТНО префрлен во болница: Сега познато и зошто!

Доцна синоќа голем број на љубители на фудбалот беа загрижени откако се појави веста дека еден од најдобрите фудбалери во историјата, Диего Армандо Марадона бил префрлен во болница.

И покрај тоа што првичните информации беа дека тренерот на Гимнасија од Ла Плата е хоспитализиран поради корона – вирусот, докторот на клубот излезе во јавноста и објасни дека неговата состојба не е сериозна и дека станува збор за психички и емоционални проблеми.

„Тоа беше сложена и тешка недела за него во емотивна смисла. Големиот притисок му донесе лошо расположение. И неговата диета влијаеше на тоа. Видовме дека се однесува чудно и одлучивме да го задржиме во болница и да го посматраме“, порачаа од клубот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .