Манчини го продолжи договорот со „аѕурите“

Фудбалската федерација на Италија, соопшти дека Роберто Манчини останува на селекторската функција и во наредните пет години.

Тоа значи дека освен предстојното ЕВРО и квалификациите за СП 2022, тој ќе биде селектор и во квалификациите за ЕВРО 2024 и за Мундијалот во 2026 година.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .