Мангупски потег на „старата дама“: Јувентус ПРВ му го честиташе скудетото на Интер!

Интер конечно успеа да го симне Јувентус од тронот во италијанската Серија А, откако од денеска „нероаѕурите“ и математички се новите шампиони на Италија.

Сепак, Јуве покажа зошто е голем клуб па веднаш после потврдата дека Интер е првак, „старата дама“ беше првата што им го честиташе големиот успех.

„Честитки до Интер за освојувањето на титулата првак на Италија за сезоната 2020/21“, гласеше пораката од Торино.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.