Македонците газат во ЛШ: Мајсторијата на Стоилов прогласена за гол на колото!

Мајсторскиот погодок на Стојанче Стоилов против Фленсбург е прогласе за гол на колото од страна на ЕХФ. Интересно, ова е вториот македонски репрезентативец кој доби признание, а претходно и феноменалната интервенција на Никола Митревски беше прогласена за одбрана на колото

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .