Македонија потешко од очекувањата ја совлада Финска!

Ракометната репрезентација на Македонија стигна до четвртата победа во квалификациите за пласман на ЕП 2022, откако потешко од очекувањата на гостински терен ја совладаа селекцијата на Финска (22-27).

Кирил Лазаров и Филип Кузмановски беа први стрелци со по пет постигнати погодоци, додека еден помалку имаше Гоце Георгиевски, а Талески и Стоилов постигнаа по два.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .