Лутите ривали обединети, само да се елиминира грчки АЕК!

Така тоа функционира во шампионатот на БИХ. Претставникот на оваа земја во квалификациите за Конференциската лига, тимот на Вележ вечерва во Атина го игра реваншот против тимот на АЕК. Првиот меч мостарци го добија со 2:1, и се на прагот да направат сензација. Тоа нема да биде ни малку лесно па затоа подршка и мотивбација пристигнува од сите страни.

Па дури и од лутиот ривал Тузла Сити. Управата на овој клуб одлучи да додели премија за играчите на Вележ доколку го минат грчкиот ривал, во вредност од 20.000 КН. Секоја чест

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .