Лука Модриќ го продолжи договорот со Реал Мадрид

Легендарниот фудбалер од средниот ред, Лука Модриќ, го продолжи договорот со Реал Мадрид на уште една година.

Хрватскиот репрезентативец на „Сантијаго Бернабе“ пристигна во 2012 година од Тотенхем, а до сега четири пати го освои трофејот во Лигата на шампионите, два пати беше шампион на Шпанија и еднаш го подигна трофејот од Купот на кралот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .