Лукаку денеска потпиша договор, но не со Челси

Ромелу Лукаку после две одлично сезони во дресот на Интер, одлучи да го напушти клубот од Милано. Белгискиот напаѓач реши да се врати во редовите на Челси кој за неговата „слобода“ искешира околу 115.000.000 евра.

Идодека навивачите на европскиот првак со нетрпение го чекаат да биде официјализиран трансферот, Лукаку ужива во Монца каде што пристигна за да го продолжи договорот со својот агент Федерико Пасторелo со кој ја продолжи соработката до 2023 година.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .