Лудо славје во Холивуд: 76 хулигани уапсени, имало и напад врз полицијата! (ФОТО) (ВИДЕО)

Навивачите на Лос Анџелес Лејкерс чекаа една деценија за повторно да бидат шампиони во НБА лигата. а доцна синоќа таа желба им се оствари. Брзо беше организиран собир пред „Стејплс центарот“ за да се прослави шампионската титула.

Сепак, славјето изглегло од контрола, па била нападната и полицијата. Според информациите на медиумите во САД, 76 хулигани биле уапсени…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .