Лудило! Руни тешко го повредил СОПСТВЕНИОТ играч на тренинг!

Менаџерот на Дерби каунти, легендарниот Вејн Руни направи огромна глупост на еден од тренинзите на својот клуб. Верувале или не, Руни жестоко стартувал врз својот играч Џејсон Најт и така го испратил во болница.

Несреќниот фудбалер заработил тешка повреда на зглобот и според првичните информации ќе паузира помеѓу два и три месеци, што е огромен удар за и онака слабиот Дерби.

„Џејсон ќе биде во аут 12 недели. За среќа не беше потребна операција, но ќе му треба време за да се опорави. Ова навистина е тежок удар за сите нас, затоа што сите знаак колку тој ни значи“, изјави пред два дена Руни.

Сепак, на крајот се испостави дека Руни е одговорен за неговата повреда. Имено, двајцата тргнале кон топката, Руни влегол далеку по жестоко во дуелот и на крајот го повредил репрезентативецот на Ирска.

Поранешниот напаѓач на Манчестер јунајтед, веќе втора година е на клупата на Дерби, а мината сезона победи на само 10 од 36 одиграни натпревари.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.