ЛУДИЛО пред болницата каде го оперираат Марадона: Стотина навивачи му пеат и го бодрат! (ВИДЕО)

Стотина навивачи на фудбалскиот бог, Диего Армандо Марадона го испратија легендарниот фудбалер на итната операција која ќе му биде извршена денеска.

Поради крвна грутка во близина на мозокот Аргентинецот мораше да замине на операција веднаш, а неговите фанови не дозволија „Ел Пибе“ да оди на интервенција во мир и тишина.

Марадона бил пренесен со амбулантна кола до болницата, а навивачите се собраа околу возилото кое е го донесе до здравствената установа во која ќе биде извршена интервенцијата…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .