Лоши вести за Милан пред гостувањето на „Енфилд“

Утре на „Енфилд“ се игра едно од дербињата на европскиот фудбал, каде што Ливерпул во првото коло од Лигата на шампионите е фаворит против големиот ривал Милан.

Фаворитската улога на „црвените“ сега уште толку се зголеми, поради информациите кои пристигнуваат од Италија. Имено, првата ѕвезда на „росонерите“ Златан Ибрахимовиќ поради пвореда нема да патува во Ливерпул.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .