Лидс експресно ја најде замената за Алиоски и тоа од – Барселона!

Англискиот премиерлигаш Лидс во понеделникот се збогува од македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски, а денеска, експресно ја најде неговата замена и тоа од славната Барселона!

Жуниор Фирпо е нов фудбалер на клубот од Јоркшир. Каталонците од неговата продажба ќе заработат 15.000.000 евра, но и 20 проценти од следната продажба.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .