Ливерпул немаше решение за Винициус: Бразилецот со два погодоци му носи предност на Реал, пред реваншот на „Енфилд“! (ВИДЕО)

Реал Мадрид беше поуспешен во вечерашната фудбалска класика на стадионот „Алфредо ди Стефано“ каде во четвртфиналето на Лигата на шампионите го совлада Ливерпул со комотни 3-1 пред реваншот на „Енфилд“, следната недела.

Избраниците на Јирген Клоп не можеа да се справат со фантастичниот 20 – годишен Бразилец, Винициус Жуниор кој со два погодоци беше „man of the match“. Алисон беше матиран и од Асенсио, кој ја искористи грешката на Арнолд. Погодокот за надеж на Ливерпул го постигна Салах.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .