Лестер го крунисаше Сити за нов првак: „Лисиците“ го срушија Јунајтед на „Олд трафорд“! (ВИДЕО)

Манчестер сити е новиот првак на Англија откако вечерва најблискиот конкурент на „граѓаните“, Манчестер јунајтед доживеа пораз на „Олд трафорд“ од Лестер (1-2).

„Ѓаволите“ сега имаат 10 бодови помалку во однос на градскиот ривал на три кола до крајот. За Сити ова е седма титула во англиската елитна лига.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.