Легендарниот Дирк Новицки го кажа своето мислење за Лука Дончиќ

Лука Дончиќ сезонава игра во голема форма, а од неговите игри импресиониран е и Дирк Новицки. Легендата на Далас и најдобриот европски кошаркар кој заиграл во НБА лигата е импресиониран од брилијантните игри на младиот Словенец.

„Морам да бидам искрен. Мислев дека ќе има потешка транзиција во втората сезона. Минатата сезона беше феноменален и затоа мислев дека нема влезе во ист стил и во оваа сезона. Сепак, тој е уште подобар. Изгледа не бев во право, но и експертите некогаш знаат да погрешат“, изјави популарниот Дирк.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .